بازگشت پول (ریفاند)

برخی مواقع به دلایل مختلف همچون لغو یا تغییر سفارش توسط پرداخت کننده، بروز مشکل در درگاه پرداخت، محدودیت‌های سایت در ارائه سرویس به ایرانیان (به دلیل تحریم‌ها)، لغو ثبت نام برخی آزمون‌ها یا موارد دیگر، پول واریزی بازگردانده یا اصطلاحا Refund می‌شود.

 در این شرایط بعد از بازگشت پول و پس از دریافت مدارک، مکاتبات و رسیدهای مشتری، مبلغ برگردانده شده به حساب ما، برای مشتری واریز می شود.

پس از یک پرداخت آنلاین که با مسترکارت/ویزاکارت یا با اکانت پی پال (PayPal Account) انجام می گیرد، این امکان وجود دارد که همه یا بخشی از مبلغ پرداخت شده توسط سایت دریافت کننده مبلغ، به کارت یا اکانت پی پالی که پرداخت با آن انجام شده است، بازگردانده شود.

در بعضی مواقع با توجه به ریجکتی ویزا دانشجویی در کشور های مختلف نیاز به بازگشت شهریه و یا Deposit پرداخت شده ی دانشگاه، به حساب دانشجو می باشد.

 همچنین Refund می‌تواند از نوع ریفاند بخشی (Partial Refund) یا ریفاند کامل (Full Refund) باشد. در Partial Refund بخشی از مبلغ پرداخت شده به کارت یا اکانت پی پال باز می‌گردد و در Full Refund کل مبلغی که قبلاً پرداخت شده است، بازگردانده می‌شود.

نکاتی پیرامون بازگشت پول (ریفاند)

 • اکثر سایت‌های خارجی در قوانین و مقررات خود مشخص می‌کنند که در شرایط مختلف مانند کنسل کردن، تغییر نوع سفارش و دیگر موارد احتمالی، چه مقدار از مبلغ واریزی را ریفاند کرده و یا در برخی مواقع نیز اعلام می‌کنند که هیچ مبلغی بازگردانده نمی‌شود. به طور مثال در لغو آزمون تافل یا GRE، سایت ETS تنها نیمی از هزینه را به شما باز می‌گرداند و مابقی پول ریفاند نمی‌شود. بنابراین توجه داشته باشید که همواره پیش از پرداخت و ثبت سفارش از شرایط ریفاند سایت مورد نظرتان آگاهی کامل کسب کنید.
 • توجه داشته باشید که تا زمانی که سند یا مدرکی مبنی بر ریفاند شدن مبلغ مورد نظر که شامل زمان و مبلغ دقیق ریفاند و … باشد به ما ارائه ندهید، امکان بررسی و انجام سفارش ریفاند توسط تیم دایانکس  وجود نخواهد داشت. بنابراین لازم است مدارک مربوط به Refund را در فرم موجود در انتهای همین صفحه پیوست نمایید. این مدارک شامل متن مکاتبات شما با سایت مورد نظر جهت ریفاند، رسید Cancellation  و یا تصویر صفحه تاییدیه ریفاند می‌باشند.
 • انجام بررسی‌های مربوط به تایید یا عدم تایید درخواست ریفاند و اعلام نتیجه بررسی آن، یک هفته زمان می‌برد، اما واریز معادل ریالی به حساب شما می‌تواند تا 6 هفته به طول بیانجامد.  مطابق یک استاندارد بین المللی معمولا پس از تایید بازگشت پول توسط طرف مقابل، زمانی معادل یک تا دو Billing Cycle  که چیزی بین 4 تا 6 هفته می‌باشد، نیاز است تا ما بتوانیم مبلغ ریفاند شده را در حساب های ارزی خود دریافت و تایید نماییم.
 •  نکته دیگر این که با توجه به تغییرات روزانه‌ نرخ برابری ارزها نسبت به یکدیگر (مثلاً نرخ برابر یورو در مقابل دلار)، همیشه این امکان وجود دارد که مبلغ ریفاند شده به کارت ما به بیشتر یا کمتر از مبلغ ریفاند و مبلغ پرداخت اولیه (در صورت Full Refund یا ریفاند کل مبلغ پرداختی) باشد.
 • برای Refund در پرداخت‌های پی‌پل، چنانچه سایت پذیرنده مبلغ واریزی را به جای ریفاند،Send Money کند، کارمزدی اضافی توسط پی‌پل جهت Send Money از شما کسر می‌شود، بنابراین توجه داشته باشید سایتی که در آن پرداخت انجام داده‌اید، مبلغ شما را از روش Send Money ارسال نکند و حتما Refund نماید.
 • با توجه به اینکه برای ریفاند‌های پی‌پال ممکن است مبالغی به عنوان کارمزد، مبادلات بانکی و غیره توسط سایت پی‌پال کسر شود، همواره معیار مبلغ بازگشتی به شما، مقدار دلاری است که به حساب ما واریز می‌شود نه مبلغی که برای انجام سفارش، پرداخت شده است.
 • با توجه به محدودیت‌هایی مانند تاریخ اعتبار کارت‌های پرداختی و عدم امکان دسترسی به گردش حساب‌های گذشته به دلایل مختلف، دایانکس پس از ۳ ماه از تاریخ انجام سفارش شما، هیچ مسئولیتی بابت ریفاند نخواهد داشت.
 • لازم است پیش از هر گونه اقدام برای ریفاند مبلغ سفارش خود، مطابق قوانین سایت، مراتب را به اطلاع دایانکس برسانید تا روش مناسبی برای ریفاند تعیین شده و مورد استفاده قرار گیرد.
 • برای ریفاند هزینه ثبت نام آزمون GRE، دو مورد Appointment Number و تصویر (اسکرین شات) ایمیلی که از طرف سایت ETS دریافت کرده‌اید را با یک روز تاخیر برای ما ارسال کنید. در تصاویر ارسالی، تاریخ ایمیل می‌بایست کاملا مشخص باشد و چنانچه در همان روز دریافت ایمیل این کار را انجام دهید به جای تاریخ، به عنوان مثال، عبارت Today 10:00 am درج شده است، اما یک روز پس از دریافت ایمیل، تاریخ به طور کامل درج می‌شود.
 • برای ریفاند هزینه ثبت نام آزمون تافل IBT ارسال اسکرین شات آزمون کنسل شده که در بخش View Order(s) در اکانت شما در سایت ETS قابل مشاهده است و همچنین Appointment Number و کد تراکنش که پس از گذشت یک روز قابل مشاهده است، مورد نیاز است.

لطفا جهت شروع فرایند بررسی درخواست خود، فرم زیر را پر و نتیجه را ارسال فرمایید.

پس از تکمیل فرم زیر، منتظر ایمیل و یا تماس کارشناسان ما (دایانکس) جهت بررسی و انجام امور پرداخت باشید.

بازگشت پول ریفاند

 • اطلاعات تماس

 • اطلاعات پرداخت

 • در صورتی که ارز مورد نظر شما در لیست ارز های بالا نیست آن را در این کادر وارد کنید
 • Max. file size: 2 MB.

حتما قوانین و مقررات سایت را مطالعه نمایید